Pri projekte a následnej stavbe domu sa stavebník musí často rozhodovať, aký druh konštrukcie schodiska použije. Niekedy mu architekt bez výberu navrhne železobetónovú konštrukciu, ktorú keď vidí stavebník počas stavby, je otrasený. Vtedy už býva často neskoro, a preto je potrebné schodisku venovať pozornosť už pri projekte. Pritom schodisko je dominantou domu či bytu, preto by malo byť elegantné a správne riešené.


Prečo uprednostniť točité schodisko pred betónovým schodiskom? Z niekoľkoročnej praxe môžeme potvrdiť, že pre zákazníka má točité schodisko viac výhod:

  • Cenovo výhodnejšie – Ak sčítame cenu betónovania a cenu obkladu schodísk, zistíte, že celková cena točitého schodiska so zábradlím je nižšia.
  • Pohodlnejšie – Je dôležité, aby schodisko bolo navrhnuté a vyrobené podľa pravidiel pre pohodlný krok, u železobetónových schodísk v 95% prípadov je zle navrhnutá geometria schodiska. Zvlášť sa to prejavuje v prechode zákrutou. Ak je zle navrhnutá geometria, je prechod schodiskom doslova nepríjemný až nebezpečný. Tiež býva problém s výškami pri prechode prvého stupňa a podlahy, tiež posledného stupňa a podlahy. Následné odsekávanie a dobetónovanie vyžaduje ďalšie nemalé financie.
  • Krajší – U točitého schodiska nie ste ničím limitovaní, iba rozmermi otvoru. Dajú sa tvoriť rôzne nášľapy, prechody a kombinácie materiálov. Urobiť detailne prepracované spoje, prechody zábradlia a schodiská, ozdobné nástupy a ohyby. Môžete si vytvoriť schodisko tvarovo aj dizajnovo podľa Vašich predstáv, neobmedzene od podkladovej konštrukcie. Točité schodisko pôsobí vzdušne a nerušivo, a je krásne z každého pohľadu. Aj zo spodnej strany.
Interiérové ​​točité schodisko