Tu uvádzame názory niektorých našich zákazníkov:

Po počiatočnom ujasnení našich kvalitatívnych požiadaviek a Vašich možností výroby, môžem povedať, že kvalita v súčasnosti plne zodpovedá všetkým ostatným druhom špárovky, ktoré nakupujeme. Z Vašej strany je vidieť záujem o splnenie všetkých požiadaviek na kvalitu vyžadovanú zákazníkom. V našej firme je ponúkaná ako plnohodnotná drevina a pri svojich vlastnostiach, tvrdosti a pevnosti i ako cenovo výhodná. Zaujímavý vzhľad možno dosiahnuť aj rôznym odtieňom ladenia. Je vidieť aj postupný nárast obľuby Hevea u našich zákazníkov.

firma: SWN Moravia s.r.o.
Pozrite si fotogalériu.

Materiál Hevea je svetlé drevo s veľmi krásnou štruktúrou, pre nás – stolárov veľmi praktické, pretože svetlé drevo je možné dobre tónovať a ladiť do iných odtieňov. Toto drevo má tiež veľmi dobré vlastnosti z hľadiska opracovania, ľahko sa reže a hobluje.Tento materiál je veľmi stály, má tiež dobré vlastnosti pre lepenie. Je vhodný pre výrobu schodísk, nábytku a tiež dverí. Naši zákazníci sú s Hevea veľmi spokojní a v posledných rokoch stúpa dopyt po tomto materiály. V našej firme sa tento materiál dostáva do popredia spracovanie dreva.

firma: JK Plus s.r.o.
Pozrite si fotogalériu.

Špecializujeme sa na výrobu spálňového nábytku len z Hevea – malajského DUBA. Tento materiál svojimi vlastnosťami v mnohom predčí tuzemský dub. V prvom rade je tvrdší a húževnatejší. Táto vlastnosť je pre nás veľmi dôležitá, pretože sme schopní zákazníkovi dodať výrobok, ktorý je schopný odolať väčšiemu zaťaženiu a povrchovému namáhaniu. Výborne sa brúsi a vŕta.

Jeho kresba je veľmi zaujímavá a pri použití tónovaných olejov jej možno ešte zvýrazniť. Olejové pigmenty totiž zostávajú na póroch a tie potom zaujímavo tmavnú. Ďalšou veľkou výhodou oproti tuzemskému duba je jeho celková farebná svetlosť.

HEVEA je na rozdiel od tuzemského duba svetlejšie a preto jej možno výborne moriť a tónovať aj do svetlejších odtieňov. HEVEA má podľa môjho názoru vďaka svojim vlastnostiam veľký potenciál a našimi zákazníkmi je veľmi žiadaná.

firma: ECLISSI
Pozrite si fotogalériu.

Hevea je svetlé kaučukové drevo, ktoré je niekoľko rokov hojne využívané výrobcami vo všetkých drevárskych odvetviach. Pre svoju vynikajúcu tvarovú stálosť, svetlosť, dobre zafarbiteľný odtieň a v neposlednom rade priaznivú cenu, sa Hevea stala najpredávanejšou drevinou posledných rokov.

firma: Empiri Wood Design s.r.o.
Pozrite si fotogalériu.

Po dlhodobej skúsenosti s materiálom Hevea, môžeme vypichnúť pár veľmi kladných vlastností medzi ktoré patria: pevnosť, tvrdosť, cenová prístupnosť, farebnosť a stálosť materiálu. Pri obrábaní dochádza k vysokému odchlpacovaniu materiálu a preto je potrebné dbať na brúsenie daného dielca a to aj medzi lakovaním. Krásnu štruktúru a kresbu dreva môžeme podporiť ladením do rôznych odtieňov. V posledných rokoch sme v našej firme zaznamenali nárast obľuby tohto materiálu.

firma: ŠP-TRUHLÁŘSTVÍ
Pozrite si fotogalériu.

Hevea je veľmi podobná v prírodnom stave dubu. Farba Hevea je svetlejšia trochu hnedastá a pri trieskovom opracovaní na strojoch dochádza k vyštiepavaniu svalovitých miest na špárovkách ak vysokému odchlpacovaniu obrábaného dielca.

Hevea ako materiál je veľmi stabilný oproti buku neprijíma toľko vzdušnej vlhkosti napr. pri zhotovení kuchynských dvierok nedochádza k tak veľkému zosychanie a napučania výplne. Na lakovanie je hevea lepšie oproti dubu a jaseňu pretože dochádza k zaplneniu pórov bežnými lakmi.

firma: Nabau s.r.o.
Pozrite si fotogalériu.