Obklady betónových schodov drevom vnáša do priestoru hrejivý pocit prírodného materiálu, ktorý je esteticky hodnotný, zdravotne nezávadný a ľahko sa udržiava.

Obloženie betónových schodov je veľmi obľúbené a súčasne stabilné prevedenie schodiska. Obklady schodov sú pokladané na existujúce betónové alebo kovové konštrukcie. Schody možno vyrobiť z masívu, z tvrdého alebo mäkkého dreva aj dyhované. Schody by maly byť po inštalácii ošetrené povrchovou úpravou.

Aké drevo použiť?

V interiéroch používame najčastejšie obklady drevené, od bežných drevín – buk, dub, jaseň, javor – v masíve, až po špeciálne sendvičové prevedenie v klasických, alebo luxusných a exotických drevinách ako je čerešňa, orech, teak, hevea, wenge, makasar, palisander atď . Tieto dreviny delíme ďalej na štandardné výberové prevedenie a nadštandardné výberové prevedení.

Možno ale vyberať iba rovnoleté drevo, alebo sa zosadzuje zhodná farebnosť atď. Drevené obklady možno ďalej moriť, alebo farbiť do akýchkoľvek odtieňov. Konečná povrchová úprava sa prevažne vykonáva lakovaním a to najmä kvalitnými protišmykovými polyuretánovými lakmi. Je možné použiť oleja, alebo vosky.

Obklady schodov